Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PODSUMOWANIE XVIII SEZONU W SKOKACH NARCIARSKICH
#1
Wiosna - cieplejszy wieje wiatr. Wiosna - znów nam ubyło lat... Brzmią słowa piosenki. Natomiast nam z początkiem wiosny przybyło już pełne osiemnaście - co prawda nie lat, a sezonów. Zakończona kampania 2023/24 pokazała, że w skokach narciarskich nawet po tych dziewięciu latach i kilkunastu sezonów liczba możliwych scenariuszy jest niemal niemożliwa do wyczerpania i w każdym sposób, w jaki budowane są emocje na swoją unikatową formę. Historyczny wyczyn 229-652 - a w zasadzie jego wiele aspektów, Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich, wielki powrót, powiew świeżości, a także niespodziewane reaktywacje. Co przyniósł nam 18. sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich - przedstawimy w naszym corocznym podsumowanie. Jak coś działa, to się tego nie zmienia, zatem: Tradycyjny schemat, tradycyjnie:

1.Kuusamo:  
Podium: 1.229-652, 2.jarek21cr, 3.cieslok002. Najdłuższy skok: jarek21cr, 229-652 - 142.0 m. Liczba zawodników: 12.  ZAWODNIK DNIA: 229-652
Podium: 1.229-652, 2.Wall, 3.jarek21cr, SwordskiPL, Robek. Najdłuższy skok: 229-652, Wall, Robek, nightmaregamer, cieslok002 - 142.5 m. Liczba zawodników: 16.  ZAWODNIK DNIA: SwordskiPL
2.Lillehammer:  
Podium: 1.NatanN, 2.229-652, Wall, Anders Jacobsen. Najdłuższy skok: Wall, nightmaregamer - 103.0 m. Liczba zawodników: 13.  ZAWODNIK DNIA: NatanN
Podium: 1.jarek21cr, 2.Donald Trump, 3.Anders Jacobsen. Najdłuższy skok: jarek21cr - 142.5 m. Liczba zawodników: 20.  ZAWODNIK DNIA: Donald Trump
3.Klingenthal:  
Podium: 1.Anders Jacobsen, 2.229-652, 3.jarek21cr. Najdłuższy skok: Anders Jacobsen - 146.5 m. Liczba zawodników: 15.  ZAWODNIK DNIA: Anders Jacobsen
Podium: 1.229-652, 2.Donald Trump, jarek21cr. Najdłuższy skok: 229-652 - 147. 0 m. Liczba zawodników: 21.  ZAWODNIK DNIA: Quani
4.Engelberg:  
Podium: 1.229-652, 2.Donald Trump, jarek21cr. Najdłuższy skok: 229-652 - 143.0 m. Liczba zawodników: 17.  ZAWODNIK DNIA: 229-652
Podium: 1.229-652, 2.kamilus500, 3.cieslok002. Najdłuższy skok: cieslok002, Donald Trump, Tramer - 143.0 m. Liczba zawodników: 14.  ZAWODNIK DNIA: kamilus500
5.Oberstdorf & Garmisch-Partenkirchen:  
Podium: 1.Siatko, KraK, 3.Anders Jacobsen. Najdłuższy skok: 229-652 - 140.5 m. Liczba zawodników: 24.  ZAWODNIK DNIA: Siatko
Podium: 1.Kaza, kamilus500, 3.GraSSo', 229-652. Najdłuższy skok: Kaza, kamilus500 - 144.5 m. Liczba zawodników: 26.  ZAWODNIK DNIA: Kaza
6.Innsbruck & Bischofshofen:  
Podium: 1.Wall, 2.nightmaregamer, 3.229-652. Najdłuższy skok: Wall - 137.0 m. Liczba zawodników: 16.  ZAWODNIK DNIA: Wall
Podium: 1.Donald Trump, 2.Wall, 3.229-652. Najdłuższy skok: Donald Trump, Tramer - 145.5 m. Liczba zawodników: 22.  ZAWODNIK DNIA: Donald Trump
7.Wisła:  
Podium: 1.Anders Jacobsen, KraK, 3.229-652. Najdłuższy skok: Anders Jacobsen - 136.0 m. Liczba zawodników: 11.  ZAWODNIK DNIA: KraK
Podium: 1.Gajek, 2.229-652, cieslok002. Najdłuższy skok: cieslok002, kamilus500 - 136.0 m. Liczba zawodników: 22.  ZAWODNIK DNIA: Gajek
8.Szczyrk & Zakopane:  
Podium: 1.nightmaregamer, 2.229-652, jarek21cr. Najdłuższy skok: nightmaregamer - 108.5 m. Liczba zawodników: 10.  ZAWODNIK DNIA: nightmaregamer
Podium: 1.Słowenia, 2.Włochy, 3.Norwegia. Najdłuższy skok: jarek21cr - 142.0 m. Liczba zawodników: 10 (4.).  ZAWODNIK DNIA: Wall
Podium: 1.jarek21cr, 2.Wall, 3.229-652. Najdłuższy skok: Wall - 141.5 m. Liczba zawodników: 19.  ZAWODNIK DNIA: jarek21cr
9.Tauplitz (MŚwL):
Podium: 1.KraK, 2.QSM, 3.dominikbosspl. Najdłuższy skok: 229-652 - 235.0 m. Liczba zawodników: 26.  ZAWODNIK DNIA: KraK
Podium: 1.Szwajcaria, 2.Norwegia, 3.Stany Zjednoczone. Najdłuższy skok: kamilus500, Robek, QSM - 234.5 m. Liczba zawodników: 26 (7.).  ZAWODNIK DNIA: QSM
10.Willingen:  
Podium: 1.229-652, 2.Wilczur, 3.cLouxXx. Najdłuższy skok: tomuniu:* - 149.5 m. Liczba zawodników: 20.  ZAWODNIK DNIA: Wilczur
Podium: 1.229-652, 2.nigthmaregamer, 3.cLouxXx. Najdłuższy skok: Wall - 150.5 m. Liczba zawodników: 16.  ZAWODNIK DNIA: 229-652
11.Lake Placid:  
Podium: 1.nightmaregamer, 2.GraSSo', 3.jarek21cr. Najdłuższy skok: GraSSo', nightmaregamer - 131.5 m. Liczba zawodników: 9.  ZAWODNIK DNIA: nightmaregamer
Podium: 1.Wall, 2.nightmaregamer, 3.229-652. Najdłuższy skok: cieslok002- 131.5 m. Liczba zawodników: 14.  ZAWODNIK DNIA: Wall
12.Sapporo:  
Podium: 1.229-652, 2.Anders Jacobsen, 3.jarek21cr, cLouxXx. Najdłuższy skok: Siatko, 229-652 - 140.5 m. Liczba zawodników: 9.  ZAWODNIK DNIA: 229-652
Podium: 1.nightmaregamer, 2.229-652, 3.Siatko. Najdłuższy skok: Siatko, nightmaregamer - 140.5 m. Liczba zawodników: 6.  ZAWODNIK DNIA: nightmaregamer
13.Oberstdorf (loty):  
Podium: 1.Wall, jarek21cr, 3.GraSSo'. Najdłuższy skok: 229-652 - 237.0 m. Liczba zawodników: 17.  ZAWODNIK DNIA: Wall
Podium: 1.Wall, 2.GraSSo', 3.229-652. Najdłuższy skok: GraSSo', Siatko - 237.0 m. Liczba zawodników: 13.  ZAWODNIK DNIA: GraSSo'
14.Lahti:  
Podium: 1.Wall, 2.229-662, 3.Donald Trump. Najdłuższy skok: jarek21cr, Wall - 133.5 m. Liczba zawodników: 14.  ZAWODNIK DNIA: Wall
Podium: 1.229-652, 2.Wall, Donald Trump. Najdłuższy skok: 229-652, Wall - 133.0 m. Liczba zawodników: 13.  ZAWODNIK DNIA: Donald Trump
15.Oslo:  
Podium: 1.229-652, 2.jarek21cr, GraSSo', 3.jarek21cr. Najdłuższy skok: KraK, Matelski - 136.5 m. Liczba zawodników: 15.  ZAWODNIK DNIA: Matelski
Podium: 1.Donald Trump, nightmaregamer, 3.jarek21cr. Najdłuższy skok: Donald Trump, nightmaregamer - 137.0 m. Liczba zawodników: 15.  ZAWODNIK DNIA: Donald Trump
16.Trondheim:  
Podium: 1.229-652, 2.nightmaregamer, 3.GetVacced. Najdłuższy skok: 229-652 - 145.0 m. Liczba zawodników: 11.  ZAWODNIK DNIA: GetVacced
Podium: 1.229-652, 2.GraSSo', 3.cLouxXx. Najdłuższy skok: GraSSo', 229-652 - 145.0 m. Liczba zawodników: 14.  ZAWODNIK DNIA: GraSSo'
17.Vikersund (loty):  
Podium: 1.cLouxXx, 2.nightmaregamer, 3.Donald Trump. Najdłuższy skok: Donald Trump - 245.0 m. Liczba zawodników: 13.  ZAWODNIK DNIA: cLouxXx
Podium: 1.Donald Trump, 2.Anders Jacobsen, 3.Maciek3839. Najdłuższy skok: 229-652 - 246.0 m. Liczba zawodników: 14.  ZAWODNIK DNIA: Anders Jacobsen
18.Planica (loty):
Podium: 1.cLouxXx, 2.Anders Jacobsen, 3.jarek21cr. Najdłuższy skok: cLouxXx, Anders Jacobsen, jarek21cr - 246.0 m. Liczba zawodników: 9.  ZAWODNIK DNIA: cLouxXx
Podium: 1.jarek21cr, 2.229-652, nightmaregamer, Wall. Najdłuższy skok: jarek21cr, nightmaregamer, Wall - 248.0 m. Liczba zawodników: 11.  ZAWODNIK DNIA: jarek21cr

Jubileuszowy sezon na pewno nie zawiódł oczekiwań - były fajerwerki, masa ciekawych wydarzeń i kapitalne skoki. Już początek sezonu pokazał, że chrapkę na kolejną Kryształową Kulę ma 229-652. Rewelacyjne wejście w kampanię - do Turnieju Czterech Skoczni wygrał aż pięć z ośmiu konkursów, a tylko w jednym nie stał na podium - to najlepszy start sezonu w historii Pucharu Świata. W miarę dziarskim krokiem obok 229-652 maszerował jarek21cr, który sześciokrotnie stanął na podium. Początek kampanii to także wielki powrót - po okresie banicji władze federacji wyraziły zgodę na powrót do rywalizacji zawieszonego przed czterema laty Donalda Trumpa. Od początku widać było, że wielki mistrz nie zapomniał jak się skacze - już w drugim starcie stanął na podium, a w kolejnych zawodach ponownie znalazł się wśród najlepszej ,,trójki". Po drodze wywołując niemały ambaras - za co został zdyskwalifikowany w Klingenthal. Tamte zawody przeszły do historii także ze względu na wygranie konkursu przez Andersa Jacobsena, który tym samym osiągnął 150 podiów Pucharu Świata w zawodniczej karierze. Turniej Czterech Skoczni - zgodnie z oczekiwaniami - wygrał ,,Cyferek", jednak jego droga do sukcesu nie była tak spektakularna. W Oberstdorfie odbył najsłabszy występ w turnieju i - jak się ostatecznie okazało - w całym sezonie - ósme miejsce. 229-652 wziął przykład z pewnego japońskiego zawodnika, który drogę do sukcesów upatrzył w zdobywaniu drugich miejsc. Lider generalki trzykrotnie zajął w TCS trzecie miejsce. Nieoczekiwani byli za to zwycięzcy poszczególny konkursów: Siatko, KraK - który do zawodów w Bischofshofen przystępował jako lider cyklu i faworyt do triumfu - kamilus500, Wall oraz Donald Trump. Żaden z nich natomiast nie stanął na końcowym podium VST; KraK zaprzepaścił szansę na wygranie zmagań, odpadając po I turze zawodów na skoczni imienia Paula Ausserleitnera - uzupełnili je nightmaregamer oraz Anders Jacobsen. Po wyjeździe z Niemiec niewiele się zmieniło - genialną dyspozycję utrzymał 229 - stając na podium w zawodach w Polsce oraz w Willingen - czym osiągnął świetną passę dziewięciu podiów z rzędu. Po zmaganiach w Polsce przyszła pora na imprezę sezonu - Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich na Kulm w Tauplitz/Bad Mitterdnorf. W nich zawiódł faworyt - 229-652, który pierwszy skok miał na tyle ,,słaby", że już nie liczył się w walce o triumf. Fantastycznie latał na Kulm Wall - lider po II seriach, który jednak zrezygnował ze startów po pierwszym dniu. Wykorzystali to KraK, QSM i dominikbosspl, którzy w takiej kolejności obsadzili trzy pierwsze lokaty. W zawodach drużynowych na starcie pojawiło się siedem ekip, z czego dwie w niepełnej obsadzie - swoje drużyny zawiedli, wspomniany, Wall - Włochów, oraz kapitan Słoweńców, Donald Trump. Medaliści zostali wyłonieni niemalże na pewno  już w I serii - zgodnie z oczekiwaniami Szwajcarzy oraz Norwegowie, a także sensacyjnie Amerykanie. Finałowa seria była kapitalnym zwieńczeniem emocjonującej imprezy - a walkę wspomnianych drużyn porównać można było to słynnego starcia z młyńskiego koła przedstawionego w drugiej części ,,Piratów z Karaibów". Ostatecznie to Szwajcarzy raptem o 3.5 punktu ograli Norwegów i o 8.0 Amerykanów. Mistrzostwa dały nowego kolorytu w rywalizacji pucharowej, co było widać już w Willingen, gdzie do stawki dołączyli nowi zawodnicy; do właściwej sobie dyspozycji zaczął powracać cLouxXx; bardzo dobre wyniki wykręcał GraSSo'; a życiową formę, która ostatecznie zaowocowała trofeami, osiągnął nightmaregamer. Z każdym z konkursów coraz pewniejsze było to, że Kryształowa Kula trafi do 229-652. Ciekawie było natomiast w walce o kolejne miejsca na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a zmagania toczyły się także w PŚ w lotach narciarskich czy w Raw Air. Podczas lotów w Oberstdorfie dublet ustrzelił Wall, czym pokazał, że loty to jego specjalność. W norweskim turnieju nie wziął on jednak udziału. Początek imprezy to bardzo dobra postawa GraSSo' i powracającego do zmagań GetVacceda. Na dłuższą metę nie udało im się utrzymać wyników, a zmagania o końcowy triumf toczyły się pomiędzy dwoma Słoweńcami - nightmaregamerem oraz Donaldem Trumpem, który powrócił po kilkutygodniowej absencji. Finał na Vikersundbakken choć należał do Trumpa, tak to jego młodszy kolega okazał się lepszy i wygrał swoje pierwsze trofeum w karierze. Trzecią lokatę w turnieju zajął norweski weteran Anders Jacobsen. Po trzech wygranych na mamutach, tym razem słaby występ w Vikersund zaliczył Wall. Ostatnie zawody w Planicy jak co roku miały bardziej piknikowy charakter, gdyż wyniki Pucharu Świata były znane - pewne drugie miejsce dla jarka21cr, a trzecia lokata dla nightmaregamera. Jednak walka o Małą Kryształową Kulę była do ostatnich skoków pasjonująca. Ostatecznie dzięki trzecim miejscu w sobotę i wygranej w niedzielę, to jarek21cr po raz czwarty w karierze sięgnął po Puchar Świata w lotach. Rzutem na taśmę podium uzupełnili Wall oraz cLouxXx. Rewelacyjne loty pod 250. metr były pięknym zwieńczeniem sezonu. Sezon, w którym Puchar Świata to koncert solowy jednego zawodnika - 229-652. 26 razy na podium, czym pobił rekord jarka - 24. Drugi sezon z rzędu wygrał dwanaście pucharowych zmagań. Zdobył w nim 2452 punkty, czym ustanowił zdecydowany rekord, który należał do jarka21cr - 2400 punktów w ubiegłej kampanii. 

WYNIKI:
I.PUCHAR ŚWIATA: 
1.229-652
2.jarek21cr
3.nightmaregamer
[Obrazek: P4J00Lt.png]

II.PUCHAR ŚWIATA  W LOTACH NARCIARSKICH:
1.jarek21cr
2.Wall
3.cLouxXx
[Obrazek: 8kGMoKS.png]

III.TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI:  
1.229-652
2.nightmaregamer
3.Anders Jacobsen
[Obrazek: Ma36Eva.png]

IV.MISTRZOSTWA ŚWIATA W LOTACH NARCIARSKICH:
1.KraK
2.QSM
3.dominikbosspl
[Obrazek: 1DXvcKj.png]
----------------------------------------------------------------------------
1.Szwajcaria
2.Norwegia
3.Stany Zjednoczone
[Obrazek: R4B2E1M.png]

V.RAW AIR:
1.nightmaregamer
2.Donald Trump
3.Anders Jacobsen

Statystki i rekordy:
- Najwięcej razy na podium: 
229-652 - 26 razy 
- Najwięcej zwycięstw w konkursach PŚ: 229-652 - 12 razy
- Najdłuższa passa zwycięstw w konkursach PŚ: 229-652, Wall - 3 konkursy
- Najdłuższa seria miejsc na podium w konkursach PŚ: 229-652 - 9 konkursów
- Najwięcej miejsc na podium bez wygranej: GraSSo'- 6 razy (cztery drugie i dwa trzecie miejsca)
- Największa przewaga punktowa zwycięzcy nad drugim miejscem w pojedynczych zawodach: 5.0 pkt - Anders Jacobsen nad 229-652, Klingenthal; cLouxXx nad Andersem Jacobsenem, Planica
- Najmniejsza przewaga punktowa zwycięzcy na drugim miejscem w pojedynczych zawodach: 0.5 pkt - Wall nad nightmaregamerem, Innsbruck; Gajek nad 229-652 i cieslokiem, Wisła; jarek21cr nad Wallem, Zakopane; 229-652 nad Wilczurem, Willingen; nightmaregamer nad 229-652, Sapporo; Wall nad GraSSo', Oberstdorf (loty); 229-652 nad jarkiem21cr i GraSSo', Oslo
- Liderzy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata: 229-652 - (34 konkursy)
- Na podium stało łącznie: 20 zawodników
- Udział wzięło: 42 zawodników 
- Punktowało: 40 zawodnik
- Liczba debiutantów: 5 zawodników 
- Najwięcej startów: jarek21cr, Siatko, nightmaregamer - 33 na 34 możliwe
- Najwyższa średnia konkursowa: 76.62 - 229-652 (32 starty)
- Liczba buli konkursowych we wszystkich turniejach: 59
- Liczba skoków konkursowych we wszystkich turniejach: 1113

NAGRODY I ODZNACZENIA:
1.ZAWODNIK SEZONU: 229-652
2.ODKRYCIE SEZONU: Wall
3.ROZCZAROWANIE SEZONU: Franc
4.KAPITAN SEZONU: 229-652 - Szwajcaria
5.SKOK SEZONU: jarek21cr - 9666.0 m (nightmaregamer - 9280.0 m)
6.MVP MŚWL: KraK

WYWIADY:
(zachowano oryginalną pisownię)
229-652 (zwycięzca Pucharu Świata w skokach narciarskich, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni, mistrz świata w lotach narciarskich w drużynie)
AJ: Zwycięzca Pucharu Świata w skokach narciarskich, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni, mistrz świata w lotach narciarskich w drużynie
229: Witam serdecznie!
AJ: Czwarta Kryształowa Kula jest Twoja. Nieprawdopodobne osiągnięcie. Co czujesz, będąc - prawdopodobnie - najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii?
229: No jest to na pewno niesamowita sensacja patrząc na przestrzeni lat. U mnie doskonale można zauważyć, że zaczynałem jako taki słabiak, wspinałem się do góry i doszedłem na sam szczyt. Fajnie że wygrałem czwarty raz kulę. Wątpię, że ktoś pobije już ten wynik, chyba że ja haha. Za rok pewnie będzie głosowanie na zawodnika 10-lecia i liczę na wygraną. Ale być najlepszym zawodnikiem na lidze która trwa już 9 lat to coś niesamowitego.
AJ: Patrząc na Twoje wyniki: 26 podiów w 32 konkursach - rekord Pucharu Świata, 2452 punkty w sezonie - kolejny rekord, trzeci raz wygrany Turniej Czterech Skoczni - też najwięcej w historii - to Twój życiowy sezon. Co wpłynęło na tak świetną dyspozycję?
229: Przed sezonem byłem pewny swego. Miałem w głowie tylko dominację, wygranie Pucharu Świata wszędzie gdzie się da. Udało mi się to. Pewność siebie w tym sezonie była moim takim kluczem do sukcesu. Bez niej mogłoby być troszkę gorzej, ale patrząc na formę rywali, to nawet jakbym skakał częściej słabiej to i tak bym wygrał Kryształową Kulę.
AJ: Rywale to jedna kwestia, ale Twoja dyspozycja była nieprawdopodobna. Najsłabszy Twój wynik, to ósma lokata w Oberstdorfie. Gdzie był klucz do takiej stabilizacji? Treningi? Jakiś tajemny patent?
229: A sam nie wiem czemu miałem takie równe, świetnie rezultaty. Trenowałem parę minut przed konkursem i parę skoków również oddawałem podczas zmagań. Zawsze do zawodów podchodzę tak samo, w sezonie 2023/24 jedynie doszła pewność siebie. Może to przez to nawet i ustabilizowane wyniki miałem.
AJ: Na początku zapowiadało się, że będzie ciekawa walka z jarkiem. Jednak już podczas TCS-u, jarek wyraźnie słabł i zacząłeś odjeżdżać. Taka samotna ucieczka motywuje czy odwrotnie - usypia czujność?
229: Gdy robi mi się większa przewaga nad drugim miejscem, to jeszcze większą mam motywację by tą przewagę powiększać. Gdy jestem na styku z wiceliderem w generalce, to mam dużo stresu i zazwyczaj częściej psuje. Dlatego początek sezonu był ważny, by potem sobie skakać już spokojnie i pobijać jakieś rekordy nawet.
AJ: Nie powiodło się natomiast w Raw Air oraz indywidualnie na MŚ w lotach, a także w Pucharze Świata w lotach narciarskich. Czujesz niedosyt, mimo wszystko?
229: Końcówką sezonu już byłem lekko zmęczony, dlatego przez to możliwe że przegrałem RAW Air a również Puchar Świata w lotach. Na sobotni konkurs w Planicy zaspałem, przez co nawet w TOP 3 PŚwL nie byłem. Na MŚwL nie miałem jakiejś takiej motywacji by to wygrać. Trochę za łatwa skocznia była a ja na takich zazwyczaj skoczę czasami słabiej co się odbija na rezultacie końcowym. Nie wiem dlaczego miałbym czuć niedosyt w sezonie, w którym nikt mi nie zagroził, pewnie wygrałem czwartą Kryształową Kulę. Jestem bardzo zadowolony i cieszę się z tego co udało mi się osiągnąć.
AJ: Z perspektywy całego sezonu, który moment przysporzył Ci najwięcej radości, a w którym czułeś się najsłabiej?
229: Najsłabiej czułem się podczas turnieju RAW Air. Odwołując się do poprzedniej wypowiedzi to oczywiście przypomniałem sobie, że hoster o nicku Siatko postanowił zabawić się z lagami podczas mojego skoku i oddałem próbę na bulę i zaprzepaściłem przez to szansę na wygraną. Najwięcej radości mi przyniosło zwycięstwo Turnieju Czterech Skoczni oraz uświadomienie sobie przy odebraniu Kryształowej Kuli, że stałem się najlepszym zawodnikiem w historii.
AJ: Teraz chciałbym zapytać o resztę stawki. Ja wiem, że Ty zwykle miałeś wszystkich za sobą, jednak pewnie zwracałeś czasami uwagę na pozostałych. Kto najbardziej Cię rozczarował w tym sezonie? A kto zrobił największe wrażenie?
229: Rozczarował mnie jareczek, który przegrał ze mną ten Puchar Świata gdzieś o 700 pkt. Mógł się bardziej postarać i nawiązać chociaż trochę ze mną walki. Wrażenie na mnie zrobił Wall, który skakał bardzo często fenomenalnie i ciężko było z nim wygrać. Jednak on dużo czasu poświęcał na treningi, więc to normalne że skakał dobrze.
AJ: Na koniec szybka piłka. Poproszę o odpowiedzi ,,tak" lub ,,nie". Zamieniłbym złoto drużynowe w Tauplitz na złoto indywidualne...
229: Nie.
AJ: Wolałbym pobić rekord wygranych w sezonie, niż pobić dwa rekordy: punktów i podiów w sezonie...
229: Nie.
AJ: Na 10-lecie forum będę już pięciokrotnym triumfatorem Pucharu Świata...
229: Nie.
AJ: Ostatnia odpowiedź pewnie zrobi nadzieję kolegom z padoku. Teraz odpoczynek czy coś w LGP poskaczesz?
229: Odpoczynek, teraz dam szansę innym powygrywać trochę.
AJ: Cyferku, gratuluję świetnego, pełnego niesamowitych wrażeń sezonu. Za oprawę wizualną na tej ,,Osiemnastce" odpowiadał 229-652. Dziękujemy!
229: Za oprawę wizualną Osiemnastki odpowiadałem ja, a sam jej nie mam haha. Dziękuję bardzo! Cześć!

nightmaregamer (trzeci zawodnik Pucharu Świata w skokach narciarskich, drugi zawodnik Turnieju Czterech Skoczni, zwycięzca Raw Air)
AJ: Sezon 2023/24 dobiegł końca. W jakim nastroju kończy go trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - nightmaregamer?
N: W bardzo dobrym nastroju
AJ: Świetny sezon - podium w ,,generalce", drugie miejsce w TCS, wygranie Raw Air. Który z tych wyników cieszy najbardziej?
N: zdecydowanie tak, jestem bardzo zadowolony z tych wszystkich wyników bo podium generalki, czy drugie miejsce w tak ciężkim turnieju jak TCS to super sprawa, ale jednak najbardziej cieszy mnie mimo wszystko wygranie Raw Air
AJ: Może nieco zmodyfikuję to pytanie i zapytam, co było najciężej osiągnąć?
N: Uważam, że tak analizując to mimo wszystko wygraną w Raw Air, bo jednak Donald Trump nie odpuszczał do ostatniego skoku, przez co czułem, że mogę nie wygrać, ale na szczęście  udało się zachować zimną krew do ostatniego skoku, dzięki czemu mogę się cieszyć z tego sukcesu
AJ: Im dalej w głąb sezonu, tym Twoja dyspozycja rosła. Przełomowy wydawał się być tydzień w Willingen, gdzie po nieudanych zmaganiach pierwszego dnia, w drugim zająłeś drugie miejsce i rozpocząłeś marsz po trofea - również wtedy wyprzedziłeś Jacobsena i objąłeś miejsce na podium w klasyfikacji generalnej, którego nie oddałeś do końca. Co się wówczas wydarzyło, że od tamtych zmagań prezentowałeś taką regularność?
N: Początek sezonu był w moim wykonaniu strasznie sinusoidalny po dobre występy a fatalne występy, jednak to odpadnięcie w Willingen podczas pierwszego konkursu mnie przebudziło w jakimś stopniu żeby pokazać, że to był wypadek przy pracy co potem pokazałem, tak, ale w głównym stopniu myśle, że złapanie formy i poprostu stabilności
AJ: Co było najtrudniejsze dla Ciebie w tym sezonie? Pytam o aspekty związane ze skokami.
N: Myśle, że mimo wszystko jeśli chodzi o skoki to najtrudniejsze było właściwie wejście w tą stabilność skoków, którą udało się wejść dopiero w zasadzie już pod koniec sezonu
AJ: Wspominałeś o Donaldzie Trumpie. Ta znajomość pomogła Ci w jakimś aspekcie?
N: Bardzo dużym, w zasadzie nie ukrywam, że to przez to, że Donald Trump zaproponował mi skakanie w Słowenii to dzięki temu chciało mi się skakać regularnie na lidze, bo tak to raczej tylko czasami bym przychodził, no i jestem mu za to wdzięczny, bo dzięki temu  osiągnąłem tyle fajnych sukcesów na lidze
AJ: To małe podsumowanko sezonu: najlepszy konkurs w Twoim wykonaniu?
N: Ciężko mi jest wybrać, ale napewno oczywiście wygrane konkursy, ale jakbym miał z nich wybrać to myśle, że konkurs w Szczyrku
AJ: Najgorszy konkurs w Twoim wykonaniu?
N: pierwszy konkurs w Willingen
AJ: Który zawodnik zrobił na Tobie największe wrażenie?
N: Sporo zawodników, zarówno Donald Trump, jarek21cr czy Wall ale jednak największe oczywiście 229-652, zarówno tym ile zdobył punktów i tym, że był w stanie taką formę utrzymać przez cały sezon i tym, że nie wypadł w żadnym konkursie poza top 10
AJ: Jak bardzo żałujesz Mistrzostw Świata w lotach narciarskich? Masz żal do Trumpa o brak występu?
N: ogólnie tak patrząc trochę szkoda, że było to czwarte miejsce w indywidualnym konkursie, ale i tak to świetny wynik z którego jestem zadowolony, a do Trumpa nie mam żalu, bo to różnie w życiu bywa i coś mu mogło wypaść
AJ: Po tak udanym sezonie przerwa czy kolejny cel - Letnie Grand Prix?
N: właśnie zauważyłem, że start już 13 kwietnia, i jeszcze myśle, ale jak będę miał czas to chętnie wystartuje w LGP i spróbuje powalczyć o top 3, a może nawet i o zwycięstwo w LGP
AJ: Niezmordowany nightmaregamer był naszym gościem. Dziękuję za piękny sezon i masę emocji. Powodzenia w dalszej karierze!
N: Dziękuje również Panu, Panie Andersie. Dziękuję

Siatko (moderator forum, organizator zawodów)
AJ: Moderator SNH, redaktor SNH News, organizator zawodów - Pan Siatko. Witam!
S: Witam serdecznie pana, witam serdecznie czytelników.
AJ: 18-ty sezon zakończony, Twój trzeci w roli moderatora. Był on łatwiejszy czy trudniejszy pod kątem moderowania?
S: Bardzo łatwy. Od momentu afery chińskiej szło jak po maśle, nie mogę narzekać na zbytnie komplikację.
AJ: Który moment tego sezonu był najbardziej wymagający w organizacji?
S: Początek. Tam mi nie do końca szło, właśnie ten nieudany pod względem organizacji konkurs w Klingenthal, ŚPK, to było ciężkie. Natomiast jak chodzi o resztę sezonu, myślę że współpraca z Panem oraz pomoc, którą zaoferowali m.in kamilus, jarek czy Donald Trump przez pewien czas w sezonie, bardzo pomogła i sprawiła, że ten sezon nie był jakoś wyczerpujący jak chodzi o organizację.
AJ: Konkurs który uznasz za perfekcyjny pod względem organizacyjnym, a który uznasz za najgorszy?
S: Najgorszy no to pewnie ten 2 w Klingenthal, za który miałem pójść siedzieć :d, a jak chodzi o najlepszy. Nieskromnie przyznam, że było tyle udanych, że ciężko wskazać najlepszy, fajne było Raw Air, bez komplikacji przeszły konkursy o nietypowych porach jak Sapporo czy Lake Placid. Udany sezon, tak już wspomniałem.
AJ: Jak bardzo istotne było okazjonalne wsparcie osób spoza moderacji? Bez nich nie dałoby rady przeprowadzić poszczególnych zawodów?
S: No cóż z pewnością. Podkreślić tutaj przede wszystkim chciałbym zasługi kamilusa, który wlal dużo życia w zawody, kilka lub kilkanaście razy hostował i bardzo pomagał ogólnie przy zawodach mimo tego, że właściwie nie pełni funkcji moderatorskich. Cóż, bez nich pewnie dałoby radę przeprowadzić zawody, ale byłoby to znacznie cięższe.
AJ: Co było najtrudniejsze w organizowaniu zawodów? Porządkowanie kolejności, pomiar odległości, kontrola porządku i przestrzeganie regulaminu wśród graczy?
S: Kontrola porządku i przestrzeganie regulaminu wśród graczy. Co do odległości, zawsze wytyczalem doświadczonych ode mnie ludzi, by to robili, gdyż ja się po prostu na tym nie znam. Porządkowanie kolejności, to raczej rzecz prosta, natomiast jeżeli ktoś chciał trollować, to wiadome, że nie sprawię, żeby nagle zaczął się zachowywać zgodnie z regulaminem.
AJ: Jak ciężko było połączyć działania organizatorskie z aktywnością zawodniczą?
S: Mówiąc szczerze, gdyby nie to, że jestem moderatorem, to nie zależałoby mi na dalszym skakaniu. Jednak, będąc moderatorem czuje trochę misje, że muszę pomagać i zajmować się tą ligą. Jestem średnim skoczkiem, w tym sezonie tylko dwukrotnie stanąłem na podium, większość pewnie skoczków by się poddała, ja może też, jednak póki jestem moderatorem, będę ten swój czas poświęcał dla tej ligi, niezależnie od wyników. Nie dążę by być najlepszym skoczkiem wśród moderatorów w historii, lecz dążę by być najlepszym moderatorem i nie mi oceniać, czy mi to się udaje, ale uważam, że jednak już dostatecznie przez te półtora roku pokazałem zaangażowanie, aby udowodnić, że nadaje się na to stanowisko na którym jestem.
AJ: Który zawodnik w tym sezonie dał się najwięcej we znaki organizacji?
S: No myślę, że z Panem Donaldem Trumpem jak był to nigdy nudy nie było, ale wszak wiele procentów w tym sezonie nie rozdaliśmy, więc można powiedzieć, że każdy się zachowywał jak należy Smile
AJ: To na koniec ,,krótka piłka", poproszę o odpowiedzi ,,tak" lub ,,nie". Jestem w czołowej ,,trójce" najlepszych moderatorów w historii forum...
S: Tak
AJ: Gdybym nie musiał organizować zawodów, byłbym lepszym skoczkiem...
S: Nie
AJ: Wolę, gdy jest niższa frekwencja na zawodach, bo łatwiej mi się je prowadzi...
S: Nie
AJ: Wprowadzenie w tym sezonie odpłatnej abolicji dla zbanowanych było dobrą decyzją...
S: Tak
AJ: Chciałbym kiedyś zostać administratorem forum...
S: Właściwie sam nie wiem na razie, wiem że miało być tak lub nie, ale ciężko tak z automatu odpowiedzieć i sam nie znam odpowiedzi na to pytanie.
AJ: Przesłanie od Siatko dla graczy...
S: Grajcie, cieszcie się haxballem bez zbednego tryhardowania, nie spinajcie się i zakończcie waśnie.
AJ: Panie Siatko, dziękuję za ten sezon! Życzę udanego sprawowania urzędu w przyszłości.
S: Dziękuję również Panu i dla każdego kto grał i wspomógł dobrym słowem, bo przecież nie tylko robię to dla siebie, ale też dla innych pełnię te funkcję.     Kłaniam się.



[Obrazek: VSbezG2.png]
Kolejna długa kampania dobiegła końca. Pokazała, że skoki narciarskie nie przestają motywować - doświadczonych do walki o pokonywanie kolejnych barier, nowych adeptów do rozpoczęcia przygody ze skoczniami, potentatów do sięgania po kolejne trofea. Każdy sezon, każdy konkurs, każdy skok to osobna historia. Mówi się, że piszą ją zwycięzcy - w naszym przypadku to nie do końca prawda. Historię piszemy wszyscy, bez względu na to, czy sięgamy po najwyższe laury i wypełniamy swoje gabloty trofeami po brzegi, czy w każdym konkursie walczymy, aby dolecieć do punktu konstrukcyjnego. Skoki to każdy nas, więc warto szukać w sobie pokładów energii i motywacji do działania. Tego każdemu z nas życzymy z okazji zakończenia jubileuszowego, 18-tego sezonu w skokach narciarskich.
Bądźcie z SNH dalej!
Dziękujemy!
Do zobaczenia!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości